Facebook PageView Prestijli Bir Yasal Adrese Sahip Olmanın Önemi | eOfis Blog

Prestij sahibi olmanın insanlarda yarattığı güven algısı; tercihlerinize yön veren önemli bir kriterdir. Neredeyse aynı özelliklere sahip iki ayrı eve bakıp da fiyat farkına rağmen, sırf prestijli bir semtte oturacak olmanın verdiği güvenle yüksek kiralı evi tercih etmeniz ne kadar normalse; ticari hayatta iş yapacağınız firmayı seçerken prestijli bir yasal adres sahibi olup olmadığına bakmanız da o kadar normaldir.


Prestij Nedir?


Kelime anlamı kısaca saygınlık olan prestij; sadece şahısların değil herhangi bir kurum ya da kuruluşun, sahip olduğu kalite ve başarılarından dolayı toplumda yarattığı hayranlık algısıdır. İkili arkadaşlık ilişkilerinden, ticari ilişkiler ve ortaklıklara kadar kaliteyi aradığınız her alanda prestij önemli bir kriterdir.


İyi Bir Adresin Markaya Kattığı Faydalar Nelerdir?


Basit bir kozmetik ürünü alırken bile, üretim yerinin hangi ülkeye ait olduğuna bakarak markanın kalitesiyle ilgili fikir sahibi olabiliyorken; ticari hayatta birlikte çalışıp iş alacağınız, iş vereceğiniz ya da ortaklık kuracağınız firma ve kurumların idari ofislerinin bulunduğu yer de onların kalitesinin bir göstergesidir. Bir firma ne kadar kaliteli olursa olsun, eğer herhangi prestijli bir yasal adresi yoksa veya var olan adres yasal, ancak merdiven altı bir yere ait ise size asla güven vermeyecektir. İyi bir adres, bir markanın en güçlü etiketi ve reklamıdır.


Prestijli Görünmenin En Önemli Yolları


Hedefiniz iyi bir marka olmaksa, ilk bakışta karşınızdakine saygın görünmeniz gerekir. 


Prestijli görünmenin en önemli yolları;


• Hazır ofissanal ofis veya ortak ofis olmasına bakılmaksızın mutlaka merkezi, ulaşımı kolay ve prestijli bir yasal adrese sahip olmak.


• Müşterilerinizle telefon, posta, kargo veya yüz yüze olan iletişiminizde operasyonel destek almak.


• Dikkat çeken ve markayı anlatan özgün bir logo yaratmak.


• Logonuzu taşıyan kaliteli ve çarpıcı bir kartvizit oluşturmak.


• İyi tasarlanmış ve markanızı doğru şekilde tanıtan bir web sayfası edinmek.


• Kaliteden asla ödün vermemek.


Bazı Mesleklerin En Önemli Reklam Yüzü Prestijli Adresleridir


Bazı meslek grupları vardır ki, o mesleği icra eden kişi ya da kurumla ilgili en iyi referans saygın bir adrese sahip olmasıdır. Örneğin iyi bir reklam ajansı, tuttuğunu koparan bir hukuk bürosu, güvenilir bir e-ticaret ya da yazılım şirketiyle çalışmak istiyorsanız ilk arayacağınız özellik; prestijli bir yasal adres olacaktır.


Bu Yazıyı Paylaşın

Teklif Formu
Teklif formunu göndererek; Aydınlatma Beyanı'nı ve
Açık Rıza Onayı'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Teklif Al